Cilt Bakımı

Çekici Olmanın Yolları

Cilt bakımı, saç bakımı, el ayak bakımı, vücut bakımınızı yaptığınızda kendinizi çok daha çekici hissedeceksiniz.

Cilt bakımı başta olmak üzere, saç bakımı, vücut bakımı ve el ayak bakımı ihmal edilmeden yapıldığında makyajsız çekici olmak hiçte zor değil. Doğal yollardan yardım alarak çekici olmak kişiyi maddi açıdan rahatlatırken, kişinin psikolojisinin ve enerjisinin de artmasını sağlar.

Çekici olmak ve doğal güzelliği yakalamak için yapılması gerekenleri sizler için 8 maddede topladık.

Kadınlar Çekici Olmak için Spor Şart

Sporun kadın erkek fark etmeksizin belirli aralıklarla uygulanmalıdır. Spor yapan kişilerde, vücut sağlığını geri kazanır, stres azalır, vücut zayıflar ve sıkılaşır, ciğerler açılır ve kişinin enerjisi artarak daha verimli bir hayat sürmesine olanak sağlar. Spor sayesinde gençleşen, sıkılaşan cilt ve zayıflayan vücut yapısı kişinin daha çekici olmasını sağlar.

Çekici Olmak istiyorsanız Düzenli Uyku Şart

Makyajsızda güzel görünmek istiyorsanız uykunuza önem vermelisiniz. Yeterli derecede yani 8 saat uyuduğunuzda gözlerinizin altında oluşan morluklar ve halkalar gider. Uyku saatleriniz akşam en geç 11 sabah 7 olmalı. Geç yatıp geç kalkmak da yüzünüzün şişmesine neden olacaktır.

Soğuk Su Cildi Toparlayarak Daha Güzel Görünmenize Katkı Sağlar

Soğuk su ile yıkanan cilt nemlenir ve sıkılaşır. Sabahları kalkar kalkmaz yüzünüzü buz gibi su ile yıkadığınızda yüzünüzün şişliği iner, gözaltlarında torbalanmalar azalır. Her sabah cildinizi soğuk su ile yıkayıp daha canlı ve daha zinde bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Nemlendirici Ve Tonikler Çekiciliğinizi Arttırır

Güzel görünmek istiyorsanız cildinizi neme doyurmalısınız. En azından haftada 2 kez cildinize nemlendirici uygulayıp toniklemeniz gerekiyor. Cildinizin nemlenmesi kırışıklıkların oluşmaması için şarttır. Cildinizi temizleyip toniklemek ise gözeneklerin kapanmasını önler, cildin nefes almasına yardımcı olur ve olası sivilce oluşumunun önünü geçer.

Çekici Olmanın Yollarından Biride Yeteri Kadar Su Tüketmektir

Cildinizin doğal nemli olmasını istiyorsanız suyu mutlaka düzenli tüketmelisiniz. Su aynı zamanda vücutta bulunan toksinlerin atılmasını sağlayarak cildinizin güzelleşmesini sağlar. Diğer yandan cildin güzelliği için sebze ve meyveye de önem vermelisiniz.

Cildinizin Lekelenmemesi İçin Koruyucu Uygulayın

Hava ister güneşli olsun ister kapalı olsun cildinizin lekelenmesini önlemek için koruyucu krem kullanmak zorundasınız. Güneş yüzünden cildiniz hem lekelenir hem de kırışarak yaşlı bir görüntü meydana gelir.

Saçlarınız Her Zaman Bakımlı ve Dolgun Olsun

Kadınların pirim yapan güzellikleri saçlarıdır. Her zaman onlara 3. gözleri gibi bakarlar. Aslında cildine gösterdiği önemi her kadın saçlarına da gösterir. Ama makyaj yapmayı da hiçbir kadın unutmaz. Aslında kadınlar saçlarını ortaya koyduklarında makyajın çok fazla önemi kalmaz.

Zararlı Etmenlerden Uzak Durun

Tütün ürünleri, alkol gibi kötü alışkanlıklar güzel cildinizin bozulmasını sağlar. Artık içlerinden hangisini kullanıyorsanız kötü alışkanlıkları bir kenara bırakın. Spor yaparak,dans ederek mutluluk hormonlarınızı aktif hale getirin. Mutlu kadın her zaman güzeldir.

Çekici Hissetmenin Yolları

Çekici olmak için yukarıdaki yöntemleri denediniz şimdi sırada bu çekciğilinizi hissetme ve gösterme zamanı. Aşağıdaki taktiklerle daha çekici görüneceksiniz.

Çekici Hissetmek için Yapılması Gerekenler

  • Çekici Görünmek için Bakımlı Kaş ve Kirpikleriniz Olmalı: Güzel görünmek için bir kaşlarınızı sürekli temizlemeniz gerekir iki kirpiklerin gür ve bakımlı görünmesi gerekir. Uzun ve dolgun kirpikler her zaman gözlerin güzel görünmesini sağlar. Güzel kaşlar ve bakımlı kirpikler ile çekici bakışlara sahip olabilir makyajsız da dikkat çekebilirsiniz.
  • Çekici Görünmek İçin Çaba Sarf Edin: Kendinizi daha çekici hissetmek istiyorsanız bunun için öncelik dış görünüşünüze güveniniz tam olmalı. Görüntünüzden hoşlanmıyorsanız değiştirme yollarına gidin, kuaföre gidin, makyaj yapın ve hoş kokular satın alın. Kıyafetlerinizin üzerinize oturmasına özen gösterin, seçtiğiniz koku sizi anlatsın, saçlarınızı ten renginize uygun şekilde kestirin ve boyatın. Görüntünüzün değişmesi ile kendiniz daha iyi hissedeceksiniz.
  • Spontane Olmaya Çalışın: Afrodizyak etkisi gösteren spontane olmak anı yaşamınızı sağlayarak daha çekici, daha eğlenceli ve daha mutlu olmanızı tetikler. Son dakika bir yerlere kaçış planları hazırlayın.
  • Her Zaman Doğal Olun: Arada sırada makyaj yapmayarak kendi ışığınızı yansıtın, saçlarınızı dağıtın ve özgürlüğün keyfini çıkarın.
  • Küçük Değişiklikler Sizi Çekici Kılar: Her zaman olduğunuzdan farklı şekiller yapın. Saçlarınızı toplayın veya gözlük kullanın. Farklı bir kokuda parfüm sıkarak da değişikliği hissedebilirsiniz.
  • Rol Yapın: Kendinizi sevdiğiniz bir ünlünün yerine koyun ve aynen onun davranması gerektiği gibi davranın. Özgüveniniz yerine geldikçe kendinizi daha çekici hissedeceksiniz.
    Evde Rahatlık: Evde de kendinizi rahat hissetmeniz önemli ama sabah kalktıktan akşam yatana kadar pijamalarla durmak tamamı ile yanlış. Sabah kalkın ve her daim dışarıya çıkacakmış gibi hazır olun.
  • Dans Edin: Hareketli bir parça açın ve içinizden geldiği gibi dans etmeye başlayın. Mutluluk hormonunuz devreye girdikçe kendinizi daha huzurlu ve çekici hissedeceksiniz. Tüm vücudun hareket halinde olması kalori harcamanıza da destek sağlayacak.

  Aspir Yağı Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu