Cilt Bakımı

Buz Küpleri İle Cilt Gözeneklerini Küçültmek

Ciltteki gözenekler, kullanılan cilt bakım ürünleri yüzünden, kimi zaman ise sadece yaşla ilgili olarak, normalden daha açık hale gelebilir. Cilt çok temiz olsa bile, yakından bakıldığında nokta nokta bir görüntüye sebep olabilir. Siyah noktalar, temizlenmese bile, ciltte kapanmayan iri gözeneklere sebep olabilir. Ciltteki gözenekleri, normal boyutlara getirmek mümkündür.

Buz Cilt Gözeneklerini Sıkılaştırır Mı?

Soğuk, ciltte bir sıkılaşma etkisi yaratır. Bu yüzden, yüzünüzü günlük olarak temizleme ürünleri ile derinlemesine temizleseniz bile, en az bir kez ve mümkünse akşamları, cildinizi soğuk su ile yıkamalısınız. Düzenli halde soğuk su ile yıkanan yüz, çok daha parlak, sağlıklı ve güzel görünecektir. Soğuk suyun sıkılaştırıcı etkisi, cildin yüz haricindeki kısımları için de geçerlidir. Haftada 1-2 kez, soğuğun sıkılaştırıcı etkisini, şok benzeri bir uygulama ile cildinize uygulamalısınız. Bunun için yapmanız gereken; buz küplerini bir tülbendin içine koyarak, cildinizin üzerinde gezdirmenizdir. Buzu direkt uygularsanız, hassas cildinizde rahatsız yaratabilir ve soğuk ısırması denen bir tür buz yanığına sebep olabilir.

Cilt Gözenekleri Nasıl Küçülür?

Cilt, vücudun dış etkilere en açık kısmıdır. Cildin nefes almasını ve vücut ısısını dengelemeyi sağlayan gözenekler, dış etkiler sebebiyle, zamanla genişler ve gözle görülür hale gelir. Öncelikle, vücuda, cildin sıkı kalmasını sağlayacak kadar sıvı alımı sağlanmalıdır. Bu sayede, cilt tazeliğini korur ve gözenekler normal boyutlarda kalır. Dışarıdan etki ederek ve düzenli bakım yaparak da, ciltteki gözeneklerin sıkılaşması sağlanabilir. Bunun için üretilmiş ürünler kullanılabileceği gibi, evde bulunan birkaç malzeme ile de bu etki yaratılabilir. Örneğin; süt, tek başına cildin sıkılaşmasını, dolayısıyla gözeneklerin küçülmesini sağlayan bir etkiye sahiptir. Yumurta akı, cilde sürülüp beklendiğinde de gözenekler sıkılaşacaktır.

  Evde Güzellik Sırları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu