Makyaj ve Güzellik

Beyaz Tenliler İçin İdeal Makyaj Tonları

Açık ten, solgun tendir, bu yüzden ağır olmayan canlı renkler kullanılmalıdır. Beyaz tenli kadınlara ağır makyajlar yapılmamalıdır. Yumuşak ve sakin hatlar yapılmalıdır.

Hangi Renk Fondöten Uygulanmalıdır?

Ten rengine en uygun olan fondöten seçilmelidir. Çok açık fondötenler yüzü soluk ve cansız gösterirken, koyu fondötenler de yüzü kırmızı gösterebilmektedir. Bu yüzden yüze ten rengine en yakın fondöten seçilmelidir. Fondöten sürmeyi ihmal etmeyiniz. Bu yüzünüzde solgun bir ifade yaratır. Yüzünüzün bir kısmı solgun görünürken, bir tarafı kırmızı görülebilir. Fondöteni yüzünüze hafif nemli bir süngerle uygulamanız yararlı olacaktır. Bu yüzünüzü pürüzsüz gösterecektir. Gözaltı morluklarınız varsa maske yapacak zamanınız yoksa bunu ten renginizden bir ton açık fondötenle veya uygun bir kapatıcıyla kapatabilirsiniz.

Yumuşak Bakışlar İçin Kahverengi Kirpikler

Yüzün en dikkat çekici merkezi gözlerdir. Gözleriniz ne kadar etkileyici olursa, makyajınız da bir o kadar güzel görünür. Maskaranızı seçerken ve uygularken, çok sert bakışlardan kaçınmalısınız. Kahverengi rimel beyaz tenli kadınlar için ideal renktir. Rimelinizi kahverengi seçerek gözlerinize yumuşak bakışlar kazandırıp, gözlerinizi vurgulayabilirsiniz. Siyah renkli rimeli gece makyajı olarak kullanmanız önerilir.

Beyaz Tenliler İçin Far Seçimi
Beyaz tenli insanların far rengi Pembe, mavi yeşil olmalıdır. Bu renkler açık ten ile mükemmel uyum sağlar. Farınızı tüm göz kapağınıza uygulayıp dışa doğru koyulaştırmalısınız.

Beyaz Tenliler İçin İdeal Ruj Rengi Nasıl Olmalıdır?

Ruj olarak da açık pembe veya kırmızı rujlar tercih edilmelidir. Dudak parlatıcıları açık tene çok yakışır ve aynı zamanda romantik ve doğal bir görünüm sağlar.

Allık olarak, şeftali tonlarını veya pembe tonlarını tercih etmelisiniz. Şeftali tonlarını pembeye göre daha doğal bir görünmenizi sağlar. Pembe tonları da yüze canlılık kazandırır. Yorgun yüzü bile dinlenmiş gösterebilir. Kesinlikle bronz veya kahverengi ışıltılı allıklardan kaçınmalısınız.

  Zayıf Görünmenin Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu