Cilt Bakımı

Bebek Pudrası ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebeklerin ciltlerinin doğuştan oldukça yumuşak olduğunu ve mis gibi koktuğunu biliyorsunuzdur. Bu yumuşaklığı devam ettirmek ve pişik gibi durumlardan bebekleri korumak ve bakım yapmak için anneler bebeklerine bebek pudrası kullanmaktadır. Peki, bebeklerin ciltlerine iyi gelen ve yumuşacık yapan bebek pudralarını siz kullansanız ne olur merak ettiniz mi?

Bebek Pudrası Yüze Sürülür mü?

Bebek pudrası cildin pürüzsüzleşmesi için kullanıl anılabilir bir ürün olup, merak edilen sorulardan birisi olan bebek pudrası yüze sürülür mü sorusu da aslında cevaplanmış olmuştur. Bebek pudrası yüze sürülebilir ve her cilt tipi için kullanılabilir üründür. Hatta öyle ki ağda gibi yapılan eylemlerden sonra tahriş olmaması amacı ile de bayanlar tarafından kullanılabilir.

Bebek Pudrasının Cilde Yararları Nelerdir?

• Bebek pudrası yağlı olan ciltlerde görünen yağlı görüntüyü önlemesi amacı ile kullanıla bilinir.
• Sıcak yaz günlerin de yüz terlemesi gibi durumlarda bu durumun meydana gelmemesi amacı ile kullanıla bilinir.
• Cilt aknelerinden olan ve sürekli olarak kişileri rahatsız eden sivilce sorunun da kuruması ve çabuk geçmesi amacı ile kullanılır.
• Rimel sürmeden önce kirpiklere sürülen pudra kirpiklerin daha dolgun görünmesini sağlarken aynı zaman da uzun görünmesini de sağlamaktadır.
• Cilt lekeleri olan kişiler bu lekeleri gidermek için haftada 2 kez lekelerin üzerine uygulayarak lekelerin yok olmasını sağlayabilir.
• Cildin pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlar.

  Çekici Olmanın Yolları

Bebek Pudrası ile Yapılan Cilt Maskeleri

Sivilceler İçin Bebek Pudrası Maskesi

  • 1 çay bardağı bebek pudrası
  • 1 kaç damla su

Bir kaba miktarına uygun olan bebek pudrasını ekleyerek, üzerine su damlatınız. Belli bir kıvama gelene kadar karıştırınız. Daha sonra yüzünüze uygulayarak yarım saat kadar süre ile bekletiniz. Beklenen süre dolduktan sonra yüzünüzü soğuk su yardımı ile durulayınız. Bu maskeyi haftada bir kez veya iki kez uygulamanız tavsiye edilmektedir.

Pürüzsüz Cilt İçin Bebek Pudrası Maskesi

  • 1 buçuk çay kaşığı bebek pudrası
  • 2 yemek kaşığı maden suyu

Yukarıda ki malzemeleri miktarına uygun olacak şekilde bir kaba alınız ve krem kıvamına gelene kadar karıştırınız. Eğer krem kıvamına gelmez ise biraz daha maden suyu ekleyebilirsiniz. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 10 dakika kadar bekleyin. Soğuk su ile maskeyi durulayabilirsiniz. Haftada bir kez kullanmanız tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu