Vücut Bakımı

Basen İnceltme Yöntemleri

Bayanları hem diyete hem de spora yönlendiren en önemli sorunlardan birisi de basendeki fazlalıklardır. Kilo aldığınızda ilk olarak basenlerinizde kilo almanın etkilerini görebilirsiniz. Yağ depolanmasının oldukça hızlı bir şekilde olması ve erimesinin de oldukça zor olması her zaman bayanlarda basen sorununun olmasına sebep olabilmektedir. Basendeki yağların önlenemediği takdirde oldukça kilo birikiminin olması da istenmeyen durumların meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Ayrıca basendeki fazlalıklar kimi bayanlarda genetik olarak hızlı kilo almaya elverişli olabilmektedir. Bunun için de ilk olarak yapılan diyetlerde basen eritme için etkili olan yöntemler tercih edilmektedir. Basende oldukça hızlı bir şekilde kilo vermek için yapacağınız sporun yanı sıra aynı zamanda tüketilen besinlerin de oldukça etkili olduğunu da söylemek isteriz. Bazı doğal bakım kürleri ile ve masaj teknikleri ile birlikte hem yaptığınız diyete hem de yaptığınız basen egzersizlerine destek olabilirsiniz. Masaj teknikleri ile basenin erimesini hızlandırma işlemi değil basenin sıkılaşmasını hızlandırabilirsiniz. Doğal olan besinlerden ve bitkilerle hazırlayarak kullanacağınız kürleri isterseniz basen eritme egzersizlerini yaparken de kullanabilirsiniz. Böylelikle daha etkili ve daha kısa sürede sonuç almanız mümkün olacaktır.

Basen bölgenize uygulayabileceğiniz inceltme kür tarifleri:

Ispanak kürü: kil kıvamında hazırlayacağını bu inceltme kürü sayesinde basendeki sıkılaşma süreciniz hızlandıracak ve aynı zamanda da yağ yakma işlemini de hızlandıracaksınız.

Ispanak kürü için ihtiyacınız olan malzemeler:

– 1 adet yumurta(kür için sadece yumurtanın akı kullanılacaktır)

– 2 çorba kaşığı tahin

– 2 çorba kaşığı süt kreması

– 5 yaprak ıspanak(büyük ve koyu yeşil yaprak tercih edilmelidir)

Bu kürü hazırlarken en etkili olan ıspanağın taze olması ve koyu yeşil bir renge sahip olması oldukça önemlidir. Kesinlikle basen bölgesi için oldukça etkili olan ıspanak kürünü her kullanımdan önce taze olarak hazırlamalı ve bekletmeden basen bölgenize uygulamaya başlamalısınız. Kürü hazırlamak için ilk olarak kolay uygulama yapabilmeniz ve bütün malzemelerin tamamen özlerinin karışması için bir doğrama aracı ile bütün malzemeler tamamen püre haline gelene kadar karıştırmalısınız. Püre haline gelen ve çok sıvı olmayan bu bakım kürünü basen bölgenize masaj yardımı ile sürmelisiniz. İsterseniz bacaklarınız için de uygulama yapabileceğiniz bu bakım kürünü streç bir film yardımı ile sürdüğünüz bölgeleri sararak kürün vücudunuzda sadece 15 dakika kalmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra ılık bir su yardımı ile vücudunuzu yıkayarak kürü tamamlamış olacaksınız. Ispanak kürünün etkili olması ve basen bölgesindeki yağları yakmada etkili olması için kürü sürdükten sonra egzersiz hareketlerini de yapmanız ıspanak kürünün daha etkili olmasını sağlamasının açısından da oldukça önemlidir.

Sadece kürü sürerek kullanmanız basen bölgesi için pek de etkili olmayacaktır. Bunun için de kesinlikle kürün süresini doldurmak için beklerken hareket yapmak da oldukça önemlidir. Bununla birlikte basen bölgenizdeki yağların daha kolay bir şekilde yakılmasını sağlamak için bol su tüketimine de özen göstermelisiniz. Bununla birlikte sürekli olarak evde ip atlamak ve düzenli olarak egzersiz yapmak da basenlerin erime süresini oldukça kısaltacaktır. Ispanak küründe vermiş olduğumuz malzemeler sadece basen bölgesine yetecek ölçülerdir. Ispanak kürünü bacak ve karın bölgenize de uygulayabileceğiniz için dilerseniz bakım küründe vermiş olduğumuz malzemelerin oranlarını uygun oranlarda çoğaltarak bakım kürünü tüm vücudunuza yetecek miktarda hazırlayabilirsiniz.

Basen eritme için uyun olan diyetler ve egzersizlerin düzenli olarak yapılması bu ve buna benzer yağ yakmada etkili olan bakım kürleri ile birlikte yapılması basen bölgenizdeki fazlalıklardan daha kısa sürede kurtulmanız için yardımcı olacaktır.

  Genital Bölge Temizliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu