Yüz Bakımı

Ballı Yüz Maskesi Tarifleri

Doğadan gelen balın birçok faydası bulunmaktadır. Ballı yüz maskeleri birçok cilt sorununa iyi geldiği gibi cildinizi gençleştirecektir.

Doğanın bizlere bahşettiği her bir ürünün, metabolizmamıza bir çok faydası bulunmaktadır. Bu ürünler sadece beslenme yoluyla bizlere faydası dokunan ürünler değil, aynı zamanda farklı şekillerde kullanıldığında da fayda sağlamaya devam edebilmektedir. İşte bahsi geçen bu ürünlerden bir tanesi de baldır.

Bal; içeriğindeki minerallerle ve vitaminlerle, antioksidan etkisiyle, cildi yenileyici meyve asitleriyle ve nemlendirici özelliğiyle doğal cilt bakımı için eşi benzeri bulunmaz faydada ve doğallıkta kullanılacak ürünlerdendir.

Bal İçeren Doğal Maske Tarifleri

Sivilce İzlerine Karşı Bal Maskesi

Malzemeler:

Yarım çay kaşığı miktarında tarçın

Bir çay kaşığı miktarında toz muskat

Bir çay kaşığı miktarında doğal bal

Hazırlanışı:

Hazırladığınız tüm bu malzemeleri bir kasenin içerisine alarak, yoğun denebilecek bir krem kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin. Kıvamı alan malzemeleri tüm yüzünüze eşit miktarda yaydıktan sonra yarım saat boyunca cildin emebilmesi için bu maskeyi yüzünüzde bekletin. Yarım saat geçtikten sonra ılık suyla yüzünüzü temizlemeniz ve tüm maske temizlendikten sonra gözeneklerinizin yeniden sıkılaşması için soğuk suyla tekrardan yüzünüzü yıkamanız yeterlidir.

Kuru Bir Cilt için Bal Maskesi

Malzemeler:

Bir adet yumurta

Bir yemek kaşığı miktarında doğal bal

Hazırlanışı:

Elinizdeki balı ve yumurtayı bir kabın içerisinde iyice çırptıktan sonra, tüm yüzünüze uygulayıp yirmi dakika kadar yumurta malzemesi cildinizde tamamen kuruyacak şekilde bekletmeniz gerekmektedir. Ardından cildinizi bol miktarda ılık suyla yıkamanız yeterli olmaktadır.

Peeling Yapıcı Bal Maskesi

Malzemeler:

Bir adet elma (kabuğu soyulmuş şekilde)

Bir yemek kaşığı miktarında bal

Hazırlanışı:

Soyulmuş elmayı ve balı mutfak robotuna koyarak iyice yumuşayacak bir kıvama gelene kadar karıştırın. Oluşan malzemeyi nazik bir biçimde tüm yüzünüze yaydıktan sonra on beş dakika boyunca yüzünüzde bekletin ve ılık suyla yüzünüzü durulayın.

Hassas Ciltler için Bal Maskesi

Malzemeler:

Bir çay kaşığı miktarında aloe vera jeli

İki çay kaşığı miktarında doğal bal

Hazırlanışı:

Malzemeleri bir kabın içerisinde iyice birbirine karıştırdıktan sonra, yirmi dakika kadar suratınızda bekletmeniz gerekmektedir. Süre dolduktan sonra da ılık su yardımıyla yüzünüzü temizlemeniz yeterlidir.

Nemlendirici Etkili Bal Maskesi

Malzemeler:

Bir çay kaşığı miktarında bal

Bir yemek kaşığı miktarında avokado

Bir çay kaşığı miktarında Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı:

Cam bir kabın içerisine elinizdeki tüm malzemeleri ekledikten sonra, kremsi bir kıvama gelene kadar karıştırın. Maskeyi sürmeden önce, cildinizi doğal bir sabunla iyice temizleyerek maskenin uygulanmasına hazır hale getirin. Ardından yüzünüze uyguladığınız malzemeyi on beş dakika kadar cildinizin emmesini bekledikten sonra ılık suyla durulamanız yeterlidir.

  Muz Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu