El Ayak Bakımı

Ayak Peelingi

Vücudunuzun en fazla yükünü taşıyan ayaklarınız için yapmanız gereken dinlendirici yöntemler arasında en etkili olanı kesinlikle peeling yapımıdır. Çeşitli peeling tarifleri arasında cilt yapınıza uygun olan bitkisel ve doğal karışımları deneyebilirsiniz. Oldukça etkili olan ayak peelingleri uygulama sonrasında ayaklarınızdaki rahatlamayı hemen hissedebileceksiniz. Ayrıca ayaklarınızın dinlenmesi ve toksinlerden arınması bütün vücudunuzun da dinlenmesini sağlayacaktır. Yapacağınız peeling tarifleri ile hem ayaklarınızı dinlendirirken hem de ayak bakımını da kolaylıkla yapabilirsiniz. peeling yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi de ayaklarınızda açık yara var ise yaranın zarar görme ihtimaline karşın peeling yaparken dikkatli olmanızdır. Ayrıca ayak peelingini her zaman taze olarak hazırlayarak kullanmanız daha etkili bir netice almanızı sağlayacaktır. Vermiş olduğumuz peeling tarifleri kesinlikle ayak bakımı için doğal tarifler olmakla birlikte ilaç etkisi göstermemektedir.

Ayak Peelingi Nasıl Yapılır

Limon Suyu İle Ayak Peelingi Tarifi

Bu peelingi kesinlikle temiz ayaklarınıza uyguladığınızda daha etkili bir çözüm alabilirsiniz. Yıkadığınız ve kuruladığınız ayaklarınız için evde kolaylıkla hazırlayacağınız bu peeling sayesinde ayaklarınızdaki çatlaklara da oldukça iyi gelecek bir bakım kürüdür. İlk olarak 1 adet büyük boy veya 2 adet orta boy limonun suyunu sıkıyorsunuz. Daha sonra limon suyunun bulunduğu kabın içine 2 adet esmer şekeri toz şeklinde ve 1 tatlı kaşığı da tatlı badem yağını karıştırarak bakım kürünü hazırlayabilirsiniz. Temiz ayaklarınıza masaj yaparak sürebileceğiniz bu karışımı ayaklarınızda en fazla 15 dakika bekletmeniz peelingin etkisini görmeniz için yeterli olacaktır. Limon suyu peelingi dilerseniz haftada 2 kez yapabilirsiniz.

  Günlük Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Türk Kahvesi İle Ayak Peelingi Tarifi

Türk kahvesini içtikten sonra telvesini peeling yapımında kullanabilirsiniz. Türk kahvesi telvesi cilt için oldukça etkili olan bir peeling çeşididir. Türk kahvesi peelingi ile ayaklarınızdaki ölü derilerden kurutulurken aynı zamanda kahvenin rahatlatıcı etkisini de hissedebileceksiniz. İlk olarak 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi telvesini 1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile bir kabın içinde karıştırabilirsiniz. Daha sonra karışıma ek olarak 1 tatlı kaşığı esmer şekeri ve isteğe göre de 1 tatlı kaşığı yağı nemlendirici kremi de karışıma ekleyerek bakım kürünü hazırlayabilirsiniz. Temizlenmiş olan ayaklarınıza sürdüğünüz Türk kahvesi peelingini masaj yaparak bileklerinizden itibaren uygulayabilirsiniz. Sadece 15 dakika kısa bir sürede peeling etkisini görebileceksiniz. Bu peelingi ise her duştan sonra kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu