Cilt Bakımı

Aspirin Bal Maskesi Nasıl Yapılır?

Sivilceler, bazı dönemlerde engellenemez şekilde çoğalabilir. Özellikle ergenlik dönemindeki gençlerde, tüm yüze yayılacak kadar geniş bir alan kaplayabilir. Böyle durumlarda, sıradan tedbirlerden daha fazlası gerekebilir. Çünkü çıkan sivilcelerin temizlenmesinden çok, bittiğinde geride bırakacağı izler sıkıntı yaratacaktır. Dermatolog yardımı ile de atlatılabilecek bu durumu, evde düzenli olarak yapacağınız bakımla da rahatça geçirebilirsiniz.

Aspirin Bal Maskesi Tarifi

5 tane, herhangi bir katkı içermeyen aspirini, havanda döverek toz haline getiriniz. Daha sonra, kaynamış soğumuş ve ılınmış 1 yemek kaşığı suyu ekleyerek, iyice aspirinleri eritiniz. Bu karışıma, oda sıcaklığında süzme baldan, bir tatlı kaşığı ekleyerek, macun kıvamında bir karışım elde ediniz. Bu karışımı, özellikle sivilcelerin yoğun olduğu bölgeye ve diğer geri kalan tüm yüze sürünüz. 15-20 dakika beklettikten sonra, ılık su ile temizleyebilirsiniz. Cildiniz normalde çok kuruysa, bu karışıma, bir tatlı kaşığı yoğurt ekleyebilirsiniz. Yağlı bir cildiniz varsa, birkaç damla limon ekleyebilirsiniz.

Sivilce İzleri Nasıl Engellenir?

Sivilceler, sadece dışarıdan görünen kötü kısımdan ibaret değildir. Cildin alt kısmına doğru devam eden dip kısımları vardır. Yani sadece üstteki kısmı sıkmak, temizlemek, sivilceyi yok etmeyecektir. Daha derinlere inecek tedbirler ile bu lekeler büyük oranda engellenebilir. Sivilce maskesini, verilen tarife göre hazırlayıp, haftada bir kez, düzenli olarak yüzünüze uygulamanız, çıkan sivilcelerin leke bırakmasını engelleyecek ve yeni sivilce çıkmasını da azaltacaktır.

  Sivilce İzleri İçin Maske

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu