Epilasyon

Ağda Lekesi Nasıl Geçer?

Ağda hem ölü derilerin ciltten atılması hem de tüyleri gidermek için bayanlar tarafından en sık tercih edilen bir yöntemdir. Ayrıca ağda yapımından sonra uzun süre tüy çıkmaması da ağdanın daha çok tercih edilmesi için bir başka nedendir. Fakat ister evde isterseniz de kuaför salonunda ağda yapın veya yaptırın sıcak veya soğuk ağda uygulamalarında ağdadan dolayı lekeler meydana gelebilir. Özellikle ağda sonrasında kararmalar bayanların en çok şikâyet ettikleri konulardan birisidir. Ağdanın cildinizde bunun gibi etkileri yapmasının sebeplerinden birisi de ağdanın yanlış kullanılması olabilir. Ters yönde sürülerek çekilen bir ağda ciltte kararmaların yanı sıra morlukların da olmasına sebep olabilir. Ya da sıcak olarak sürülen ve birkaç kez aynı yere sürülen ağda da ciltte lekelerin oluşmasına sebep olabilmektedir. Evde yapabileceğiniz bazı pratik karışımlar ile ağdadan dolayı meydana gelen kararmaları veya kahverengi lekeleri gidermeniz mümkündür. Tabi ki bu bakım kürlerini düzenli olarak yapımına uygun olarak yapmanız kürün lekeler üzerinde etkili olması için de oldukça önemlidir.

Ağdadan Dolayı Meydana Gelen Lekeler için Kür Tarifleri

Ağda Lekesi için Deniz Tuzu Tarifi

Deniz tuzu cilt için oldukça faydalı olan ve ölü derileri gidermede etkili olduğu için çeşitli spa masajlarında da kullanılmaktadır. Bu kür için ihtiyacınız olan malzemeler:
-1 çay kaşığı lavanta yağı
-1 tatlı kaşığı bebek yağı
-1 çorba kaşığı deniz tuzu

  Tüy Azaltıcı Bitkisel Çözümler

Malzemeleri sırası ile bir kabın içerisine koyarak karıştırmaya başlamalısınız. Deniz tuzunun çok az erimesini yani yine taneciklerin kalacak kadar karıştırılması ve daha sonra da ağdadan dolayı meydana gelen lekelerin üzerine masaj yaparak sürülmesi gerekmektedir. Ovma işlemi ile bütün karışımı lekelere sürerek yarım saat bekletmeniz ve bu bakım kürünü haftada 3 kez duştan önce yapmanız yeterli olacaktır.

Ağda Lekesi için Bal Kürü Tarifi

Ağda lekeleri için düzenli kullanımda oldukça etkili olan ve kesinlikle cildinizi güzelleştirmek için de kullanabileceğiniz ballı bakım kürü için ihtiyacınız olan malzemeler:
-1 tatlı kaşığı limon suyu
-2 tatlı kaşığı pudra(bebek pudrası veya buna benzer yetişkin pudraları da olabilir)
-2 tatlı kaşığı bal

Yukarıdaki malzemeleri bir kabın içinde karıştırarak lekeli olan bölgelere veya tüm vücudunuza masaj yaparak sürdükten sonra yaklaşık 20 dakika bakım kürünü bekletebilirsiniz. Herhangi bir sakıncası olmayan bu bakım kürünü istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki kürlerin dışında su ile karıştırdığınız elma sirkesini de vücudunuzdaki lekelerin giderilmesinde kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu