Makyaj ve Güzellik

Açık Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Açık tenliler için makyaj riskli bir durum olmakla birlikte, doğru uygulama ve önerilerle çokta ışıltılı ve gösterişli olmalarını da sağlayabilir. Peki, doğru makyaj uygulamaları nedir?

Öncelikle açık tenli hanımların unutmaması gereken altın kural, ten renklerine koyu olabilecek her türlü makyaj malzemesinden uzak durması gerektiğidir. Cilt rengini ve yapısını doğru bilmek yaşanabilecek kötü durumlardan uzak durmayı sağlar.

Dikkat edilmesi gereken ilk işlem fondötenin doğru renk ve ton seçimidir. Fondöten seçiminde püf noktası boyun ve yüz renginin eşitliğinin sağlanmasıdır. Bazı durumlarda yüz rengi bir daha kırmızımsı olabilmekte ve bu kırmızımsı durumu kapatmak için koyu renk fondöten uygulaması yapılmaktadır. Asıl yapılması gereken boyun bölgesine en yakın tonun seçimi ve kullanımıdır.

Göz Farı, Kalemi ve Rimel Seçimi

Doğru fondöten seçiminden sonra yapılması gereken yüzde çarpıcı kılınacak bölgenin seçimidir. Genellikle gözlerin ön planı çıkarılması makyajın en can alıcı noktasıdır. Açık tenli kadınların bu uygulamada da yapması gereken yine cildine en uygun renkleri seçmektir.

Göz farı seçiminde su tonları renkleri olursa gözde ışıltı sağlanıp daha canlı bir etki yaratılmış olur. Su mavisi, su yeşili, açık pembe tonları en çok tercih edilmesi gereken renklerdir.

Göz Kalemi seçiminde, göz farıyla uygunluk sağlayacak tonlar olması önerilir. Siyah göz kalemi çok tercih edilmemelidir.

Rimelde de siyah renkten uzak durulması önerilir. Şeffaf rimel ya da toprak rengine yakın kahverengi rimel çarpıcı gözlere sahip olunmasını sağlar.

Açık Tenlilerde Ruj ve Allık Seçimi

Koyu tonlarda seçilmiş olan bir ruj tüm makyajın kötü görünmesine sebep olabilir. Açık pembe ve açık şeftali tonları en ideal tonlardır.

Allık seçiminde ise yine ruja uygunluk sağlayacak, açık pembe ve şeftali tonları açık tenli hanımların vazgeçilmez renkleri arasında yer alması gerekir.

  Kaşlar Nasıl Kalınlaştırılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu