Cilt BakımıCilt Sorunları

Siyah Noktalar Nasıl Geçer

Hemen herkesin ortak derdinden birisi de siyah noktalardır. Siyah noktalar özellikle gözeneklerin genişlemesi ile birlikte meydana gelmektedir. Genişleyen gözeneklere tozun, kirin ve ciltteki yağın da birikmesi ile siyah noktalar meydana gelmektedir. Siyah noktaların temizlenmesi için cilt tipinize uygun çözümleri tercih etmeniz daha etkili sonuç almanız için yararlı olacaktır. Bununla birlikte piyasada bulunan kozmetik ürünler arasında siyah nokta temizleme için hazır maskeler, kürler ve temizleyiciler bulunmaktadır. Bunları da düzenli olarak kullanmanız sağlıklı bir şekilde etki almanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte kozmetik ürünleri kullanmak istemiyorsanız evinizde hazırlayacağınız bakım kürleri ve maskeler ile de siyah noktalardan kısa sürede kurtulmanız mümkündür.

Siyah Noktalar İçin Evde Hazırlayabileceğiniz Doğal Maske ve Kür Tarifleri

Bal Maskesi

Siyah noktaların azaltılmasında ve cildinizin de pürüzsüz bir görünüm kazanmasında oldukça etkili olan bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler:
-1 çay kaşığı bal
-1 çay kaşığı tatlı badem yağı
-3 çay kaşığı kil

Maske için kili aktarlardan kolaylıkla bulabilirsiniz. Yukarıda saydığımız malzemeleri bir kabın içinde birleştirerek karıştırabilirsiniz. Kilin tamamen diğer malzemeler ile birleşmesi sonucunda ortaya maske kıvamında bir karışım çıkacaktır. Maskeyi bütün cildinize sürerek en fazla yarım saat bekletebilirsiniz. Süre dolduktan sonra ılık su yardımı ile yıkayarak maskeyi temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi haftada en az 3 kez yapabilirsiniz. Bal maskesini uygularken cildinizin temiz olmasına dikkat etmelisiniz.

Yulaf Unu Maskesi

Cilt için oldukça sağlıklı olan ve kesinlikle taze olarak hazırlandığında etkisini kısa sürede gösteren yulaf unu maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler:
-1 su bardağı su
-2 tatlı kaşığı yulaf unu
-2 çay kaşığı badem unu

Başta da belirttiğimiz üzere maskenin taze olarak kullanımdan önce hazırlanması gerekmektedir. Bu maskeyi hazırlamak için ilk olarak bir kabın içine su ve yulaf ununu dökerek pişene kadar karıştırmanız gerekmektedir. Yulaf unu kaynadığında hamur gibi koyu bir kıvama gelecektir. Bu işlemden sonra karışımın içine badem ununu da ekleyerek karıştırmaya devam etmelisiniz. Daha sonra maskenin ılımasını bekleyene kadar karıştırarak yüzünüze sürebilir ve sadece 10 dakika bekletebilirsiniz. Bu kürün etkili olması için 1 hafta boyunca her gün akşamları temiz cildinize bu maskeyi uyguladığınızda bir haftanın sonunda siyah noktalarınızda büyük oranda azalma olduğunu görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir