Cilt Bakımı

Madecassol Kremi Nedir? Kullananlar, Fiyatı ve Faydaları

Madecassol krem ile cildinizde oluşan sivilce izleri, yanık izleri, cilt lekeleri ve doğum lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Madecassol, kozmetik ürünler sınıfında vücudunuzdaki yara, yanık, sivilce izlerini yok eder, vücuttaki çatlakları ve cilt üstü izlerinin azalmasında etkili kremdir. Yanık izleri ile sorun yaşadığınızı hissediyorsanız tercih edebileceğiniz en doğru krem olacak. Uzun süreli kullanımlarda gözle görülür etkileri bulunmaktadır.

Cantella Asiatica adlı bitkiden elde edilir. Bitkisel krem olmasından dolayı cilt üzerinde olumlu etkileri vardır. Cildinizdeki tüm yara izlerini, yanık izlerini yok ettiği gibi cildinizdeki hücrelerin yenilenmesinde oldukça etkilidir. Alternatif tıpta önerilen kremlerden biridir. Estetik yaptırmayı düşünmüyorsanız doğal bitkilerle yanık izlerinden kurtulabilirsiniz.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar

Madecassol krem kullananların kremin içeriği ve ne işe yaradığıdır. Kremin reçetesinde de olduğu gibi yanık izleri, sivilce izleri, cilt tahribatları, istenmeyen lekelerden kurtulmak için kullanılan bitkisel kremdir. Estetik olarak daha güzel görünmek isteyen bayanların özellikle tercih ettiği markalardandır. Reçetesiz satılmadığından dolayı doktorunuz ile görüşerek bilgi almalısınız. Doktor kontrolünde kullanılması öneriliyor.

Doğumdan sonra veya kilonuzdan dolayı cildinizde oluşan çatlakların tedavisinde de kullanılabilir. İstenmeyen izlerden kurtulmanıza yardımcı olacak bitkisel kremdir.

Madecassol Kremi Kullanımı? Nasıl Kullanılır

Bitkisel kremimizi hangi amaçla ne için kullanacaksanız ilk önce bunun cevabını verin. Yara izlerinin iyileşmesi için kullanacaksanız, ilk önce ince bir tabaka şeklinde yara izinin üzerine sürebilirsiniz. Krem sadece yarası iyileşmiş izi kalmış ciltler üzerinde kullanılabilir. Açık yara üzerinde kullanmanız durumunda beklenmedik etki yaratabilir. Açık yaraya temas halinde yaranın durumu kötüye giderek ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Kana karışmaması gereken kremdir, sadece cildinizdeki izler için kullanınız

  Yasemin Kokulu Parfüm Markaları

Kremi kullanmadan önce aile doktorunuz ile irtibata geçiniz, hekiminize danışarak kullanmanız olası durumlarda nasıl hareket edeceğiniz konusunda sizi yönlendirebilir. Hekime danışmadan kullanacaksanız eğer kapalı yara izlerinde kullanınız.

Yara izleri ne kadar erken oluştuysa o kadar etkili olacaktır. Yara izi oluşmadan henüz taze yarayken sakın kremi kullanmayın. Eski yara izleri, çatlaklar, cilt tahribatları, doğum çatlakları kreme karşı daha dirençlidir. İyileşmesi ve estetik görünüme ulaşması daha uzun sürecektir. Yaranızın kapanmasını beklemeden krem sürmek gibi hata yapmayın. Doğru zamanı bekleyin kreminizi öyle kullanın.

Kremin Yan Etkileri

Bitki özleri bileşenleri ile elde edilen Madecassol kreminin yan etkileri neredeyse yok kadar. Çeşitli bitkilere karşı alerjiniz yok ise sorun yaşamayacaksınız. Hassas ciltlere sahip olanlar mutlaka doktor kontrolünde kullanmaları gerekiyor. Emziren anneler kendi ve çocuk sağlığı için kullanmamalıdır. Şuana kadar cilde yan etkileri olduğu hiç görülmemiştir.

Madecassol Kremin Faydaları

Yanık izleri, sivilce izleri, doğum izleri, cilt lekeleri gibi çeşitli izlerin iyileşmesinde etkilidir.
Cerrahi operasyon geçirenler yara izlerinin yok edilmesinde etkilidir.
Ani ve aşırı kilo kaybı sonucunda cildinizde oluşan çatlakların görüntüsünde etkilidir.
Cildinizde daha önceden oluşmuş ancak izleri kalmış sivilce izlerinin yok edilmesinde etkilidir.
Anne adayları ve emziren annelerde göğüs uçları kısmında oluşan çatlaklarında iyileşmesinde etkilidir. (Anne adayları emzirme döneminde kesinlikle kullanmamalıdır)
Lekesi kala aknelerin tedavilerinde kullanılabilir.
Soğuklarda çatlayan ellerin tekrar yumuşacık olması için kullanılabilir. İsviçreli balıkçıların kullandığı kremlerdendir.
Cilt nemlendirmek için etkilidir.

  Elma Sirkesinin Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

Nereden Alınır

Medikal kozmetik ürünleri satılan yerlerden temin edilebilir. Eczanelerde bulunan kremlerdendir. Ancak güvenilir yerlerden almanızı öneririz. İnternet üzerinden veya bilmediğiniz tanımadığınız yerlerden alacağınız kremler merdiven altı olabilir. Orijinal olmasına dikkat edilmeli, 3-5 liraya satılıyorsa kesinlikle almayınız. Sahte madecassol kremi cildinize zarar verebilir. Ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Fiyatı Nedir

Madecassol kremi pomadın eczanelerindeki satış fiyatı en son 18 TL’di. Zam gelmediyse orijinal ürünü bu fiyata almanız mümkündür. SGK anlaşmalı hastanelerde, doktor reçetesi ile alınabilir. Farklı eczanelerde fiyatlar 1-2 TL farklılık gösterebilir. Madecassol krem 40 gr’lık tüpün içerisinde 18 TL fiyatları arasındadır.

Göz Çevresine Sürülür mü?

Gözünüze temas ettirmemeniz gerekmektedir. Göze gelmesi durumunda bol suyla durulanmalıdır. Gözünüze teması ile alerjik sorunlara yol açabilir. Göz bölgesinde kullanmadan doktorunuza başvurmanızda fayda vardır.

Madecassol Kremi Kullananlar

Kremi kullanıp faydasını gören bir çok kullanıcı var. Hiç umudu olmadığı halde kullanarak kremin mucizevi faydasını görmüşlerdir.

Ayşe Hanım; Çocukken kolumu yakmıştım, uzun süredir iziyle birlikte yaşamak zorunda kaldım. Estetik olarak kötü bir görüntüye sahipti. Madecassol kremi ile tanışana kadar her şey kötüydü. Şimdi hayatım değişti daha estetik görünüme kavuştum.

Fatma Hanım; Elimdeki ütü izinden uzun bir süredir rahatsızdım. Madecassol merhem sayesinde ütü izinden kurtularak özgüvenimi geri kazandım.

İpek; Hamilelik döneminden sonra vücudumda oluşan çatlaklardan dolayı rahatsızlık duymaktayım. Madecassol kremini uzun bir süredir kullandım, şimdi kendimi daha iyi hissediyorum.

  Makyajla Renkli Göz Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir