Vücut Bakımı

Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

En çok terleyen bölgelerden birisi olan koltuk altları düzenli olarak temizlenmediğinde ve bakımı yapılmadığında hem kıl dönmeleri hem de koyu renkli lekelerin meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Epilasyon çeşitleri de sadece lekelerin değil gözle görülür şekilde oldukça rahatsız edici boyutlarda koltuk altlarında kararmaların olmasına sebep olabilmektedir. Koltuk altındaki kararmalar özellikle gece kıyafetleri ve yazlık kıyafetlerinizde sizlerin de rahatsız olmasına sebep olacak hoş olmayan bir görünüm meydana getirir. Koltuk altı kararmalarnıı evde yapabileceğiniz bakım kürleri ile kısa sürede giderebilirsiniz. Ve yine alacağınız bazı önlemler ile koltuk altınızda kararma olmaması için önceden önlem de alabilirsiniz.

Koltuk altı bakımı ve koltuk altı beyazlatma için bitkisel yöntemler için çeşitli öneriler:

  • Kararmaların olmaması için ilk olarak gerekli önlemleri almanız gerekmektedir. Sürekli olarak deodorant kullanmanız koltuk altı temizliği için yeterli bir işlem değildir. Aksine kimyasal maddeleri içinde barındıran bu terleme önleyici kozmetik ürünlerinin vücudunuzda uzun süre kalmamasına ve gün sonunda kesinlikle koltuk altlarınızı temizlemeye dikkat etmelisiniz.
  • Sık terleme olduğu için sivilce oluşumunun da koltuk altında oldukça sık bir şekilde meydana gelmesi kararmaların sebepleri arasında yer almaktadır. Bunun için jilet ile bir tüy temizliği yapıyorsanız kesinlikle temizlik işleminden sonra nemlendirici sürerek bölgenin kurumamasını sağlamalısınız.
  • Koltuk altı için en etkili bakım kürlerinden birisi de kesinlikle bebek pudrası kullanmaktır. Bebek pudrası hem koku giderici hem de terlemeyi önleyici olarak en pratik uygulamalardan birisidir.

Koltuk Altı Beyazlatma Kürü

Güzel koktuğu için tercih ettiğiniz kozmetik ürünlerinin çoğu, aksine kokuların meydana gelmesine ve kararmaların oluşmasına sebep olabilmektedir ve bunun için de güvenmediğiniz ürünlerden uzak durmalısınız.

Koltuk altı beyazlatma da kullanılacak bakım kürü tarifi için gerekli olan malzemeler:

1 çay kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı elma suyu
1 çay kaşığı vazelin

Yukarıda saydığımız malzemeleri karıştırarak elde ettiğiniz kıvamı her iki koltuk altınıza da sürerek masaj yardımı ile özellikle renk değişikliği olan yerlere iyice yedirmelisiniz. Sadece 15 dakika bekletmeniz bu kürü uygulamak için yeterli olacaktır. Haftada 3 gün bu kürü uygulayabilirsiniz.

Karbonat ile Koltuk Altı Beyazlatma

Karbonatı suyla karıştırınız hamur haline kadar bekleyiniz. Maske hazır olduğu zaman koltuk altınıza ovalayarak sürünüz. Yaklaşık 30 dakika sonra koltuk altınızı yıkayarak ölü hücrelerden arındırabilirsiniz.

Karbonat ve gülsuyu tarifini karıştırın. Elde edeceğiniz karbonatlı suyu koltuk altına sürünüz. Bir müddet bekledikten sonra koltuk altını ılık su ile temizleyiniz. Koltuk altı rengi açılmaya devam edecektiktir.

Limon ile Koltuk Altı Beyazlatma

Limonun mucizevi beyazlatma etkisinden yararlanarak koltuk altı kararmalarını geçirebilirsiniz. Limon uygulaması sonucunda koltuk altınızın rengi açılarak ideal rengine kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Kalın bir limonu ortadan ikiye keserek bir kısmı koltuk altınızda 10 dakika boyunca tutunuz. Ölü hücrelerden kurtulmanızı sağlayarak kararmaların önüne geçmenize yardımcı olacaktır. Ilık suyla yıkayarak temizlik işinizi yapabilirsiniz.

Koltuk altında limon tutmak itemeyenler için bir kase içinde limon suyu, yoğurt, zerdeçal, bal karışımı hazırlayarak koltuk altına sürsün. Karışım sonucunda koltuk altınız temizlenmiş olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir