Cilt Bakımı

Arap Kızı Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır Etkileri Nelerdir

Sivilce, sivilce lekeleri, cilt lekeleri, güneş lekelerine iyi gelen arap kızı kremi nedir? Pürüzsüz ipeksi bir cilt için önerilen arap kızı kremi nasıl kullanılır, ne işe yarar, yan etkileri varsa nelerdir.

Arap kızı kremi geçmişte saraylarda sultanların cilt bakımında, modern tıpta cilt lekelerini ve sivilceleri önlemek için kullanılmıştır. Güzelliğine ve cilt bakımına özen gösteren bayanların özellikle tercih ettiği kremlerdendir. Cildinizin doğallığını koruyarak oluşabilecek cilt lekelerini ve sivilcelerini kökten önlüyor. Pürüzsüz cildiniz varsa ileri de karşılaşabileceğiniz sorunları önlemiş olursunuz. Belirli aralıklarla bayanların ve sivilce sorunlarından şikayet eden erkeklerin kullanması gerekir.

Arap Kızı Kremi Nedir

Havanın daha da kirlenmesi atmosfere yayılan gazların cildimize olan zararları her geçen gün artmakta. Arap kızı kremi cilt lekeleri ve sivilce oluşumlarını önleyici etkiye sahip olan doğal kremdir. Cildinizdeki kan dolaşımını hızlandırarak, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bitkiler sağlar cildi besleyici özelliğe sahiptir. Ciltteki nem oranını dengeleyerek olası cilt sorunlarını önler.

Osmanlı döneminde Arap Kızı Kremi saraylarda, üst sınıf tarafından özellikle kullanılırdı. Genç kızların güzelliklerini borçlu oldukları kremlerdir. Arap kızı kemi pembe kırmızı seçenekleri ile Arabistan’da satılan güzellik ürünlerindendir. Arap kızı kreminin pembe olanı özellikle tercih ediliyor. Etkisi bakımından bir çok güzellik sorununun önüne geçmektedir.

Arap Kızı Kremi Ne İşe Yarar

Vücudun bir çok bölgesinde kullanılan doğal şifalı kremdir. Cilt yüzeyindeki sivilce ve cilt lekeleri ile başınız dertteyse kullanabileceğiniz en etkili kremlerdendir. Cilt renk konunun eşitlemek içinde bayanlar tarafından kullanılmıştır. Genital bölge ve koltuk altındaki kararmalar cildinizde hoş olmayan görüntülere yol açar. Arpa kızı kremi ise kararmaları önleyici etkisi ile cilt renginizi açacaktır.

 • Sivilce ve sivilce izlerini kalıcı olarak yok eder.
 • Cilt lekelerini, doğum lekelerini, sivilce lekelerini, hormonal lekeler ve güneş lekelerini önler.
 • Çil sorunu yaşayan kişiler özellikle sorunsuz kalırlar.
 • Ciltteki kararmaları önleyerek cilt rengini açar.
 • Cildi beyazlatmak için kullanılır.
 • Cildi mikroplardan ve bakterilerden arındırır.
 • Cilt yüzeyindeki sararmaların önüne geçer.
 • Hücreleri yenileyerek pürüzsüz ve taze cildiniz olur.
  Kükürtlü Sabun Faydaları ve Kullanımı

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır

Günde bir defa olmak üzere sorunlu bölgeye uygulayınız. Bir müddet sonra krem cildiniz tarafından emilerek etkisini gösteremeye başlayacaktır.

 • Kremi sürmeden önce cildinizi temizlemeniz gerekiyor. Tüm vücudunuza uygulayacaksanız eğer duş alarak temizlenip ardından kurulanmalısınız.
 • Akşam yatmadan önce az miktarda sürülerek ovalama yapılır.
 • Sabah uyandığınız takdirde kremli bölge ılık su ile temizlenmelidir.
 • Her akşam düzenli olarak kullanıldığı takdirde etkisi gözle görülür şekilde olacaktır.

Cilt tipinize göre kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Etkileri ortalama 1 ay içerisinde kendisini göstermektedir. Reçete ile satılmadığından dolayı aile doktorunuz ile görüşerek reçete ile temin edebilirsiniz.

Arap Kızı Kremi Faydaları

Bembeyaz, pürüzsüz ve cilt sorunları olmayan tene sahip olmak sizin elinizde. En güzel yani kremi istediğiniz zaman kullanabiliyor olmanızdır. Düğün, davetiye, nişan gibi zamanlardan önce kullanarak harika bir cilde kavuşabilirsiniz. Cilt lekeleri, güneş lekeleri, vücut lekeleri ve sivilce izlerinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Yüzünüzdeki kırmızı noktalardan kolaylıkla kurtulabileceksiniz. Bayanlar tarafından en sevilen kremlerden biridir. Güçlü etkisi sayesinde cildinizi tazeleyerek daha canlı cilde kavuşmasını sağlayabilir.

Sivilce ve yara izlerinden, tahriş olan bölgelerden, ölü hücrelerden ve mikroplu dokulardan kurtularak taze cildinize kavuşabilirsiniz. Özellikle sigara kullanan kişilerin cildinde buruşmalar, kırışmalar kolaylıkla ortadan kalkar. Sorunlu bölgelere uygulanarak lekelerin yok olması sağlanır. Yaz aylarında güneşin etkisinden dolayı çilleriniz daha belirgin olabilir, çaresi Arap Kızı Kremidir.

  Limon İle İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak

Arap kızı kreminin içinde gliserin, B ve E vitaminleri, Arabistan’dan gelen şifalı bitkilerin karışımları bulunmaktadır.

Yan Etkileri

Bitkisel yağların karışımı sonucunda elde edilen doğal kremdir. Yan etkileri çok az olduğundan dolayı genellikle sorun yaşamazsınız. Doktorunuza başvurduktan sonra size tavsiye üzerine önerebilir.

Orijinal Arap Kızı Kremi Nasıl Anlaşılır

Sahte Arap Kızı Kremi almamaya özen gösterin. Sağlıklı cilde sahip olmak için alacağınız kremlerden dolayı cilt sağlığınızdan olabilirsiniz. En çok mavi renkte olan tercih edilmekte, 3-5 lira olan kremlerden uzak durunuz. Orijinal olmadığı gibi cildinize zarar verebilecek çeşitli kimyasallar içerebilir. Güvenilir eczane ve aktarlardan kreminizi kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu